Sociálne siete
 
Návštevy
Dnes: 43Celkovo: 7397

Čo ponúkame?

Žien, ktoré by niekedy nevyskúšali klasický aerobic, je pomerne málo.

Tie, ktorým neučaroval, spomínajú hlavne na boľavé kĺby i svaly, náročné kroky a úplne prepotený dres. Na toto všetko môžete s nami pri aqua aerobiku zabudnúť a ešte aj pridať oveľa vyššiu efektivitu cvičenia. No, kto by to nebral? Zároveň posilňujete svaly a voda, ktorá vás pri cvičení príjemne masíruje odbúrava celulitídu a podkožný tuk.

Práve pre tých, ktorý trpia bolesťou kĺbov a chrbta, je aqua aerobic zvlášť vhodný. Tlak na kĺby je vo vode mnohonásobne nižší, ako pri cvičení v telocvični. Zároveň pri aqua aerobicu cvičíte aj nevedomky a posilňujete brušné svaly, ktoré používate práve pri pobyte vo vode. A hoci je aqua aerobic aeróbne cvičenie, je vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s kardiovaskulárnym systémom.

Určite si hovoríte, že toto pre vás už nie je. Opak je však pravdou - aqua aerobic je vhodný pre ženy aj mužov, pre tých, ktorí trpia problémami s kĺbmi, chrbtom alebo kardiovaskulárnym systémom, dokonca aj pre ženy v tehotenstve a ani nemusíte vedieť plávať. 

Ak sa obávate, že by ste si nezapamätali cvičiacu zostavu, nemusíte mať žiadne obavy. V aqua aerobicku sa na zostavy nekladie taký dôraz ako v klasickom aerobicu. Na okraji bazénu inštruktorka predcvičuje jednoduché cviky, ktoré po nej opakujete v poradí, ktoré sama určí.

Aqua aerobic je tiež veľmi príjemný tým, že sa nepotíte a vo vode sa cítite príjemne aj pri takých cvikoch, pri ktorých by vám už v telocvični bolo z tepla nevoľno... Po väčšine lekcií si tiež môžete ešte chvíľku poplávať v bazéne, čím príjemne zrelaxujete celé unavené telo.

Rovnako ako každý iný pohyb, má aj aqua aerobic pozitívne účinky na psychiku, takže po každej lekcii budete odchádzať príjemne unavené a zároveň s úsmevom na perách!